Nasiona konopi outdoor a indoor – różnice
Konopie, podobnie jak inne rośliny, mogą mieć postać żeńską lub męską. Kiedy dochodzi do zapylenia kwiatów żeńskich przez męskie, rozpoczyna się proces dojrzewania nasion. Niemniej jednak do pełnego wykształcenia plonów konieczna jest odpowiednia uprawa. Produkcja roślin może odbywać się w przestrzeni zamkniętej. Wówczas mamy do czynienia z nasionami konopi typu indoor. Innym sposobem jest umieszczenie nasion w otwartej przestrzeni, a więc – outdoor. Obie metody hodowli mają swoje wady i zalety. Przed dokonaniem wyboru warto zastanowić się, jakie plony pragniemy uzyskać, a także, jakie warunki jesteśmy w stanie zapewnić roślinom. Racjonalny wybór ma decydujący wpływ na skuteczność uprawy. Czym charakteryzują się nasiona konopi indoor oraz outdoor?
Hodowla nasion indoor – krótka charakterystyka
Jak sama nazwa wskazuje, nasiona typu indoor uprawiane są w pomieszczeniach zamkniętych. Sposób ten pozwala na stworzenie w pełni kontrolowanych warunków hodowli. Dzięki temu proces dojrzewania roślin przebiega bardzo szybko, a uzyskane plony są niskie, lecz obfite. Efektywność uprawy zależy od kilku istotnych czynników. O czym warto pamiętać?
Jak tłumaczy sprzedawca ze sklepu z nasionami konopi marihuany panpestka.pl oferującego sprzedaż nasion marihuany online: Szybka procedura dojrzewania nasion typu indoor jest możliwa dzięki dużej ilości światła. Aby zapewnić roślinom odpowiednie oświetlenie oraz wystarczającą ilość ciepła, warto zastosować sztuczne lampy. Należy jednakże pamiętać, aby kwiaty nie znalazły się zbyt blisko źródła światła. Może to doprowadzić do ich nieodwracalnego uszkodzenia. Oprócz tego trzeba utrzymywać w pomieszczeniu stałą temperaturę. Znaczące skoki i zmiany poziomu temperatury niekorzystnie wpływają na rozwój roślin.
Jakie cechy posiadają nasiona konopi outdoor?
Zasadniczą różnicą między nasionami indoor i outdoor jest umiejscowienie hodowli. Uprawa konopi outdoor odbywa się na świeżym powietrzu. Wysokie plony mogą być uzyskane dzięki stałemu dostępowi do światła naturalnego oraz tlenu. Nasiona powinny zostać umieszczone w żyznej, odpowiednio nasłonecznionej glebie.
Ze względu na możliwość oddziaływania szkodliwych czynników atmosferycznych konieczne jest wykorzystanie odpornych odmian konopi. Nasiona outdoor nie wymagają stałej kontroli w czasie poszczególnych etapów hodowli. Jednak należy pamiętać o ich zabezpieczeniu poprzez zastosowanie nawozów oraz odpowiednie nawodnienie.
Nasiona konopi outdoor a indoor – mocne i słabe strony
Zarówno konopie indoor, jak i również outdoor mają swoje wady i zalety. Jedną z największych korzyści uprawy nasion w pomieszczeniach zamkniętych jest możliwość prowadzenia całorocznej hodowli bez względu na warunki atmosferyczne. Krótki czas wzrostu również jest bardzo korzystny. Z drugiej strony, konieczność nieustannego monitorowania procesu może być uciążliwa. Co więcej, zapewnienie wystarczającej ilości światła wiążę się ze stosunkowo wysokimi kosztami.
W przypadku nasion outdoor warto wspomnieć o ekologiczności i ekonomiczności procesu uprawy. Naturalne warunki wzrostu sprawiają, że koszty utrzymania uprawy zdecydowanie spadają. Ponadto, w wyniku hodowli outdoor uzyskane plony są obfite i wysokie. Do wad metody zaliczyć należy narażenie nasion na choroby, uszkodzenia oraz działanie szkodników. Oprócz tego dojrzałe rośliny mogą różnić się od siebie w znaczącym stopniu.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana