Wyroby z tworzyw sztucznych dla ogrodu. Propozycje zakupowe

Spis treści
Wiele wyrobów znajdujących się w ogrodzie, narażonych jest na opady deszczu, wilgotność, mróz, upał czy nasłonecznienie. Co więcej, często mają stały kontakt z obecnymi w glebie i środkach ochrony roślin agresywnymi związkami chemicznymi. Wyroby metalowe szybko ulegają korozji, a drewniane butwieją i pękają. Z kolei produkty wykonane z tworzyw sztucznych mogą z powodzeniem służyć wiele lat. Sprawdź, które z nich mogą przydać się w ogrodzie!
Kompostownik
Kompostownik w ogrodzie jest bardzo częstym widokiem. To właśnie w nim właściciele ogródków i gospodarstw rolnych mogą przetwarzać odpady organiczne na nawóz, zwiększający żyzność gleby i przyspieszający rozwój roślin. W kompostowniku możesz umieszczać skórki owoców i warzyw, skorupki jaj, zeschnięte rośliny, skoszoną trawę, zgrabione liście czy trociny. Powstała masa kompostowa zawiera wyłącznie naturalne składniki i jest całkowicie bezpieczna dla roślin, również tych bardzo młodych.
Przeczytaj również: Jak wygląda mocowanie żagla przeciwsłonecznego?
Jak zauważa przedstawiciel firmy Rodło z Bytomia: kompostowniki metalowe są oparte na wytrzymałym stelażu z gładkimi lub perforowanymi ściankami wykonanymi z tworzywa sztucznego. Ułatwiają one nie tylko wytwarzanie masy kompostowej, ale także prowadzenie wiosennych porządków w ogrodzie.
Krawężniki ogrodowe
Stanowią idealne rozwiązanie dekoracyjne do ogrodów. Możesz nimi oddzielić poszczególne partie ogrodu i stworzyć ciekawe aranżacje. Krawężniki ogrodowe idealnie sprawdzają się, jako częściowe obrzeża zagospodarowanych przestrzeni. Ułatwiają zachowanie porządku poprzez wydzielenie poszczególnych stref, np. strefy zabaw dla dzieci, strefy grządek czy rabat kwiatowych. Są łatwe w montażu – wystarczy wbić je w ziemię na odpowiednią głębokość. Ich pojedyncze elementy możesz dowolnie przenosić z miejsca na miejsce. Przykładem zastosowania krawężników ogrodowych jest m.in.: wytyczanie ścieżek, rabat kwiatowych i obrzeży trawników, podział ogrodu na strefy i układanie grządek w ogrodzie.
Przeczytaj również: Innowacyjne rozwiązania w dziedzinie automatycznych systemów nawadniających
Wiadra plastikowe
Z plastikowych wiader możesz korzystać praktycznie wszędzie. Są one niezwykle przydatne na grzybobraniu, w sadzie czy ogrodzie. Możesz do nich wrzucać zerwane owoce i warzywa, przenosić w nich ziemie lub sadzonki czy podlewać rośliny. Do tego ostatniego celu warto zaopatrzyć się w wiaderka z dzióbkiem, które zapobiegną przelaniu roślin. Tworzywo sztuczne, z którego są wykonane wiaderka, jest odporne na działanie niskich i wysokich temperatur, dlatego bez problemu możesz w nich przenosić także gorące jedzenie dla zwierząt gospodarskich.
Przeczytaj również: Najczęstsze błędy przy wyborze sadzonek drzew i jak ich unikać
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Omega Marian Pintal
23-425 Biszcza 184
-
Kor-Drew Sędek Dariusz
55-100 Ligota 224
-
Agrol sp.j.
57-300 Kłodzko, Objazdowa 1
-
Wimet. Sprzęt ogrodniczy, serwis części
62-030 Luboń, Armii Poznań 1B